Türkiyenin En Büyük Ben10 Türkçe Paylaşım Platformu
Yönetim: Casska - egegs1
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!
transformers Uyeols10
Yönetim: Casska - egegs1
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!
transformers Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BEN 10 TÜRKİYE,Tr,Ben 10 Türkçe Bölümler,Ben10 Resimleri,Ben10 Videoları,Ben10 Hakkında Haberler,Ben10 Gifleri,Ben10 Hareketli Resimleri,Ben10 Pc Oyunu,Ben10 İndir,Ben10 Download,Ben10 Hareketli Gifleri, Ateş Topu Resimler,Ben10,Fun Sitesi,Ben 10 4.sezon

PortalAnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Msn Grup: group829325@groupsim.com
Ben 10: Ultimate Alien Türkçe Altyazılı 1. Bölüm için tıklayın... Ben 10: Alien Force Son Savaş (Final Battle) Türkçe Dublaj Son Bölüm için tıklayın...
@ben10tr.com uzantılı mail almak istiyenler tıklasın

transformers

YazarMesaj
_UNDERTAKER_
Omnitrix Ustası
Omnitrix Ustası
_UNDERTAKER_

transformers NBW23725
transformers 11110
Uyarı Uyarı : Uyarısız
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Yaşım Yaşım : 26
Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 2651
Doğum Yılı Doğum Yılı : 03/12/97
https://i.servimg.com/u/f14/12/94/99/19/zxzxzx10.png
Rep Seviyem Rep Seviyem : 171
Rep Puanım Rep Puanım : 16869
https://i.servimg.com/u/f14/12/94/99/19/zxzxzx10.png
Nasılım Nasılım : transformers Seviml10
Nerden Nerden : bursa
Lakap Lakap : rey mysterio junior
Takım Takım : Seçilmemiş
Kayıt tarihim Kayıt tarihim : 23/03/09
transformers 111102

transformers Empty
MesajKonu: transformers   transformers EmptyPerş. Kas. 19 2009, 01:43

1800′lü yıllarda kutup bölgesinde Kaptan Archibald Witwicky dev bir buzul kütlesinde kazı yapmakta iken kırılmasına sebep olup uçuruma yuvarlanır ve kısmen buza gömülü bir robot elin üzerine düşer. Kendisini, Deseptikon lideri Megatron’un gözlerine bakarken bulur. Megatron Witwicky’nin gözlüklerine yaşam veren Allspark’ın konumunu gösteren bir harita dağlar. Bu gözlükler kuşaktan kuşağa aktarılarak, günümüzde Sam’in eline geçer. Dünyanın diğer ucunda ise Deseptikon Blackout (Karartma) Katar’daki bir Amerikan Hava Üssüne saldırır ve uzun zamandır uyumakta olan robotları uyandırmaya başlamasıyla Dünya robotların savaşına sürüklenir.
Otobotlar
Tüm Otobotlar, değişken modlarının modern sunumlarına rağmen karakter olarak Nesil Bir yaratılışlarına dayanmaktadır. Nesil bir Transformers’lar ilk üretiler üstün teknoloji araçlardır. Çizgi filmde G1 üretim G2, Cybertron Optimus Prime ve benzeri birçok üretim şekli vardı. Filmde ise Buların hepsi tek çatı altında toplanıldı ve robotların yeni çizimleri yapıldı. Bazı karakterler çizgi filme oldukça sadık kalındıysa bile bazılarını ya tipleri yada isimleri değiştirildi.
transformers 29461_100Optimus Prime (Peterbuilt çekici kamyon):Yapımcı Don Murphy Optimus’u kendisine benzettikleri Kral Arthur ile özdeşleştirir. Robot hali bir kol silahı ve Beast Wars’taki Optimus Primal ile Transformers: Cybertron’daki Prime yaratılışına benzer geriye çekilebilen bir yüz maskesi barındırır. Değişken modu G2 ve Armada formlarına benzer, mavi üzerine kırmızı desenleri bulunan bir uzun burun çekici kamyondur. Optimus Prime G1′de düz burun bir kamyondur ama filmde uzun burunludur. Bay bunu düz burunun dönüşümde Prime’ın 7 metre olmasına sebep olacağı için yapmıştır. Lorenzo DiBonaventura Optimus’un robot halinde yaklaşık 9 metre, araç formunda ise yarı uzun burunlu olduğunu belirtmiştir. Ancak Michael Bay Optimus’un 8,5 metre olduğunu söylemiştir. Optimus’un başının mavi hali kullanılmıştır.
transformers 29462_100Bumblebee (1974 Chevrolet Camaro, sonrasında aynı aracın 2008-2009 modeli olarak düzenlenmiştir): Bumblebee Otobotlar için Allspark’ı arayan bir izci ve insanlara en yakın Transformerdir. İlk arabasını almak isteyen Spike Witwicky tarafından satın alınır. Robot hali bilgisayar canlandırmasının yanında maket olarak da hazırlanmıştır. Bumblebee 5,1 metre boyundadır. Silahları kol topu ve omuz füzeleridir. Orjinal G1 yaratılışında Volkswagen Beetle olan Bumblebee, yapımcı Don Murphy’nin hayal kırıklığına yol açacak şekilde, yönetmen tarafından Aşk böceği Herbie ile karşılaştırılmasını engellemek amacıyla Camaro’ya dönüştürülmüştür. Bumblebee’nin ses düzeni savaşta zarar gördüğünden iletişimini teybinden çaldığı şarkılar sayesinde kurmaktadır. Kurtzman bunu E.T. ile Elliot’un karşılaşmalarında olduğu gibi diyaloga dayanmayan deneyimini vurgulamak için yapmıştır.
transformers 29463_100Jazz (Pontiac Solstice): Jazz, “eğer bir şeyi tarz ile yapamıyorsan, yapmaya değer değildir.” sözüne sadık yaşayan bir “rock-and-roll” karakterdir. 3,80 m boyundadır. G1 yaratılışına benzer olarak başında antenleri ve bir göz vizörü bulunmaktadır. Vizörü savaş modunun bir parçasıdır. Jazz kılıç ve kalkan kullanmaktadır.
transformers 29467_100Ironhide (GMC pikap): Optimus’un en eski arkadaşıdır. Bazı kovboy özellikleri taşımakta ve savaşa ilk atlan olmaktadır. Boyu 7.9 metredir ve kollarında silahları mevcuttur. Ironhide’ın savaş modunda bir yüz maskesi vardır. Senaryo gereği Ironhide Acree’nin yerine geçmiştir.
Ratchet (Arama Kurtarma Hummer H2): Ratchet’in rolü bilindik Otobot sıhhiyesidir. Boyu 7,3 metredir. Robot modu, karakterin klasik dizideki baş yüzgeçlerinden yoksundur. Silahları bir top ve bir baltadır.
Deseptikonlar
Deseptikonlar, Transformers’in farklı yaratılışlarının karmasıdır. Megatron ve Starscream (Yıldızçığlığı), G1 dahil birçok öyküde görünmüşlerdir. Frenzy (Cinnet) G1′dendir. Oysa diğerleri eski dizilerden gelen isimleri ile yeni karakterlerdir. Değişken formları, Amerikan ordusu tarafından yönetmen Bay’e emanet verilen askeri yer ve hava araçlarıdır.
transformers 29464_100Megatron (Stealth tipi bombardıman uçağı): Megatron savaşın sebebini açıklamak amacıyla, Optimus Prime ile Allspark üzerinde egemenlik istemesinden önce Cybertron’u beraberce yönettiklerinin anlatıldığı geçmiş bilgileri ile sunulacaktır. Megatron, sektör 7(Gizli bir Hükümet grubu) tarafından deaktive edilerek modern teknolojinin babası olarak kullanılmıştır. 10,3 metrelik boyu ile Otobotlardan daha büyüktür ve bir kol topu vardır. Megatron’un Cybertron görünütleri yapımcı Don Murphy’nin baş yapısını değiştirmesine yol açmıştır. Savaş modu normal moda dönüştürülmüş ve “taçlı” yeni bir mod savaş modu olarak yaratılmıştır. Megatron’un bacaklarının bir maketi yapılmıştır. Transformers: Energon’da Megatronun değişken formu bir jet uçağı iken, en iyi bilinen hali G1′deki Walter P38′lik tabancaya dönüştüğü halidir. Bu, senaristlerin “Darth Vader’in kendi ışın kılıcına dönüşüp, başka birisinin onu sallamasına benzer” bir durum olduğunu düşünmelerinden dolayı değiştirilmiştir. Yapımcı, filmde Megatron’un dünyasal bir formu olacağını belirtmiştir.
transformers 29465_100Starscream (F-22 Raptor): Her zaman Megatron’u alt etmeye çalışmaktadır. Karşılıklı olarak gelenekselleşmiş bir birbirlerini hor görmeleri vardır. Megatron’un yokluğunda Deseptikon’ları Starscream yönetmektedir. Boyu 9,7 metredir ama bedeni maymunsudur. Elleri silaha dönüşmektedir.
transformers 29466_100Blackout (Karartma) (MH-53 Pave Low): Bir ara Vortex ve Incinerator adlarını almıştır. Yeni dönem Transformers: Energon oyuncaklarında, G1 kökleri olan adını, helikopter bir Deseptikon kullanmaktadır. Blackout en büyük Deseptikon’dur ve düşmanlarını EMP benzeri patlamalar ile işlevsiz hale getirirken, pervane bıçaklarını kalkan gibi kullanmaktadır. Blackout’un ayakları da maket olarak yapılmıştır.
Brawl (Dalaşma) (Modifiye M1 Abrams): Her ne kadar bu karakterin adının “Demolisher” veya “Devastator” olabileceği bildirilmişse de, bunun adı tamamlanmamış bir karakter olduğu özellikle belirtilmiştir. “Brawl” olarak onaylanmış karakter, üç namlulu kulesi ve “kızgın” kişiliği ile aynı isimdeki Combaticon’u hatırlatmaktadır. Brawl, makineli tüfek, pençe ve ikiz füze atıcılarıyla ağır silahlıdır.
Barricade (Barikat) (Saleen-mdoifiye Ford Mustang polis arabası): Barricade, Deseptikonların izci/avcısıdır. İnsanlar arasında otorite sembolü olarak gizlenmektedir. tekerleklere tutunan elleri dikenlere de dönüşebilimekte ve araba halindeyken kaputundan silahlar çıkmaktadır.
Frenzy (CD oynatıcısı): İlk olarak Soundwave adıyla insan boyunda bir robota dönüşen müzik kutusu olarak tasarlanmıştır. Don Murphy bu karakteri kenara itmektense filmde önemli bir rol vermek istediğini belirtmiştir. karaktere önce Soundbyte adı verilmiş ve sonra G1′deki Soundwave’in kölelerinden birisi olan Frenzy adını almıştır. Filmdeki rolü, değişken modunu kullanarak insanlar arasında bir Deseptikon casusu olmaktır. Frenzy, G1 versiyonunun Soundwave ile yaptığına benzer olarak, Barricade’in göğsünden fırlamaktadır. Dört kolu bulunmaktadır, incedir ve CD şeklindeyken göğsünden keskin bıçaklar fırlatmaktadır.
Bonecrusher (Kemikkıran) (Buffalo H Mayın Korumalı araç): Megatron’un uşağıdır. Filmdeki, bir Constructicon’a en yakın karakter olarak tanımlanmaktadır. Bonecrusher’in başı göğsündedir, uzun kolları vardır ve omuzlarında bıçak taşır. Sırtında bir kancası mevcuttur ve ayak görevi gören tekerlekler üzerinde kaymaktadır. Bonecrusher’in ismi üzerine damgalıdır.
Scorponok (Mekanik Akrep): Scorponok karakter bakımından Beast Wars yaratılışına en yakın halinde olacaktır. Aynı zamanda Dinobotlar gibi hayvansal Transformers’lerin bir örneği olacaktır. Scorponok Blackout tarafından bırakılmaktadır ve füze fırlatabilir

alıntıdır
http://avatarturkey.yetkinforum.biz

transformers
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» transformers fun club
» Transformers 2 Revenge Of The Fallen