Türkiyenin En Büyük Ben10 Türkçe Paylaşım Platformu
Yönetim: Casska - egegs1
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!
PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ? Uyeols10
Yönetim: Casska - egegs1
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!
PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ? Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BEN 10 TÜRKİYE,Tr,Ben 10 Türkçe Bölümler,Ben10 Resimleri,Ben10 Videoları,Ben10 Hakkında Haberler,Ben10 Gifleri,Ben10 Hareketli Resimleri,Ben10 Pc Oyunu,Ben10 İndir,Ben10 Download,Ben10 Hareketli Gifleri, Ateş Topu Resimler,Ben10,Fun Sitesi,Ben 10 4.sezon

PortalAnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Msn Grup: group829325@groupsim.com
Ben 10: Ultimate Alien Türkçe Altyazılı 1. Bölüm için tıklayın... Ben 10: Alien Force Son Savaş (Final Battle) Türkçe Dublaj Son Bölüm için tıklayın...
@ben10tr.com uzantılı mail almak istiyenler tıklasın

PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ?

3 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ? Empty
MesajKonu: PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ?   PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ? EmptySalı Şub. 02 2010, 23:19

Öncelikle 350*19 veya 350*20 boyutlarında boş bir belge açıyorum (File > New // Dosya > Yeni).
1 piksellik fark görülmeyeceği için iki ölçüden istediğinizi kullanabilirsiniz.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Nasıl bir çalışma yapacağımıza karar verelim. Renkli ve üzerinde yazı olan bir çubuk mu yapacağız? Yoksa üzerinde herhangi bir resim olan çubuk mu yapacağız? Ben resimli bir çubuk yapacağım ve üzerinde Lost karakterlerinden birisi olacak. Uygun bir resim seçmeliyim ve gerekirse bu resmi kesip biçeceğim. Evangeline Lilly'i (Kate Austen) kullanacağım. Görüldüğü gibi resim bizim çubuğumuzdan oldukça büyük. Bunu Transform aracı (Ctrl+T) ile yeniden boyutlandıracağım.

Kate'in resmini çalışmam üzerine Move aracı (V) ile sürükleyip bırakıyorum. Ardından Ctrl+T ile yeniden boyutlandırıyorum. Bir köşesinden tutup küçültüyorum fakat bunu yaparken Shift tuşuna basılı tutarak yapıyorum ki resim orantılı şekilde küçülsün. Aksi takdirde biçimsiz duracaktır. Resmi aşağıdaki gibi uygun bir yere yerleştiriyorum.

Resimde işaretlediğim alandan Eyedropper aracı (I) ile bir renk alıyorum.

Arka plan rengi için de benzer bir ton belirliyorum.

Yeni bir katman oluşturup Background katmanının üstüne yerleştiriyorum. Yeni katmandayken[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Gradient aracını (G) seçip sağdaki boş kısmı aşağıdaki gibi (Soldan sağa) dolduruyorum.

Kate'in olduğu katmanı ve yeni katmanı seçip birleştiriyorum (Ctrl+E). Eğer renk ayrımı çok belli olursa[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] o kısımlarda Blur aracını (R) kullanabilirsiniz. Çalışmam şimdilik bu hale geldi:

Şimdi her çubukta gördüğümüz çizgileri yapacağım. Bunun için 6*6 piksel boyutunda Transparan bir belge açıyorum. Alanı sonuna kadar büyütüyorum (Ctrl ve +). Pencil aracı ile (B) sol üstten sağ alta veya tam tersi bir çizgi çiziyorum. Boyut 6*6 olduğu için noktaları tek tek koyabilirsiniz. Çizgi rengini de çalışmaya göre belirleyebilirsiniz. Ben şu şekilde beyaz bir çizgi hazırladım:

Bu aşamada Edit > Define pattern (Türkçe menüdeki ismini bilmiyorum) seçeneği ile hazırladığım bu çizgiyi doku haline getiriyorum. İsterseniz belirli bir isim de verebilirsiniz. Bu işlemden sonra çizgiyi hazırladığım belgeyi kaydetmeden kapatabilirim.

Çalışmama tekrar dönüyorum. Kate'in yüzüne çizgi çizmek istemiyorum. Bu nedenle bir seçim yapacağım ve yüz kısmı bu seçimde olmayacak. Çalışma küçük[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] renkler birbirine yakın olduğu için Magic Wand aracını (W) kullanabilirim. Şöyle bir seçim yapıyorum:

Yeni bir katman oluşturuyorum. Pattern Stamp (S) aracını ve ardından yukarıdaki seçeneklerden az önce oluşturduğum beyaz çizgiyi seçiyorum. Bu aracı fırça gibi kullanabilirsiniz. Çizgiyi seçtikten sonra çalışmamda seçtiğim alanı bununla dolduruyorum. Opacity değerini %50 yaptıktan sonra çalışmam böyle görünüyor:

Yine her kullanıcı çubuğunda gördüğümüz üst kısımdaki efekti yapacağım. Yeni bir katman oluşturup Elliptical Marquee aracı ile (M) büyük bir seçim yapıyorum resimdeki gibi.

Shift + F5 veya Edit > Fill ile seçtiğim alanı beyaz ile dolduruyrum. Ardından uygun bir Opacity değeri veriyorum. Belirgin olması için %40'lık bir değer verdim. Ctrl+D ile seçimi kaldırıyorum. Çalışmam bitti sayılır.

Son olarak sağdaki boş alana istediğimizi yazacağız. Bu yazı için kullanılan font Visitor'dır. Aşağıda indirme adresini verdim. 10 px boyutunda yazıyı yazdıktan sonra Layer > Layer Style > Blending Options > Stroke seçeneği ile yazıyı 1 px genişliğinde çizgi ile çevreliyoruz. Bunu yapmak şart değil. Benim çalışmamda yazı beyaz olduğu için ve arka plan da açık renk olduğu için yazının belirgin olması gerekiyordu. Bu nedenle siyah renkli bir çerçeve ekledim yazıya.

Bu haliyle kullanabilirim ama biraz da hareket katmak istiyorum. Fazla uğraşmayacağım. Window > Animation seçeneği ile animasyon araç çubuğunu aktif ediyorum.

Resimde işaretlediğim yere basarak mevcut animasyon katmanını kopyalıyorum.

Şimdi animasyon penceresinde 2 adet katman var. Yapmak istediğim[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] KATE yazısının yanıp sönmesi. İki katmanda da KATE yazısı göründüğü için birisinde görünmez yapmam gerekiyor. Sonradan oluşturduğum katman seçiliyken[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] resimde işaretlediğim yere tıklıyorum ve yazıyı görünmez yapıyorum. Bu şekilde yazı ilk katmanda görünecek[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ikinci katmanda görünmeyecek.

Bu haliyle çalışma şu şekilde görünecektir:

Bu şekilde olmasını istemediğim için animasyon penceresindeki katmanların altında bulunan sürelerle oynamam lazım. Yazı 2 saniye boyunca görünecek[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 0 saniye boyunca kaybolup tekrar görünecek. İlk katmanın zaman değerini 2 saniye olarak belirleyip bırakıyorum. File > Save for web devices seçeneği ile GIF olarak kaydediyorum. İsterseniz yeni bir katman oluşturup[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] çalışmanın kenarlarından 1 px içeriye çerçeve ekleyebilirsiniz.

Sonuç:

Alıntıdır

En son SaGoLu[M] tarafından Cuma Tem. 30 2010, 04:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
JEFFHARDY
Omnitrix Ustası
Omnitrix Ustası
JEFFHARDY

PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ? NBW23725
PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ? 11110
Uyarı Uyarı : 1 Uyarı Almış
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Yaşım Yaşım : 27
Adım Adım : Fatih Hardy
Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 4220
Doğum Yılı Doğum Yılı : 10/04/97
https://i.servimg.com/u/f14/12/94/99/19/zxzxzx10.png
Rep Seviyem Rep Seviyem : 85
Rep Puanım Rep Puanım : 18674
Nasılım Nasılım : PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ? Gozkir10
Nerden Nerden : İSTANBUL
Takım Takım : Seçilmemiş
Kayıt tarihim Kayıt tarihim : 06/06/09
PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ? 111102

MesajKonu: Geri: PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ?   PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ? EmptyPtsi Şub. 22 2010, 22:46

hareketli nası yapılıo
http://wwe-fan-clup.yetkinforum.com
KaRaNlIkMan!~~
Atıldım :(
Atıldım :(
KaRaNlIkMan!~~

Uyarı Uyarı : Ban.!
Yaşım Yaşım : 32
Adım Adım : yok var mı bi diyece
Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 2797
Doğum Yılı Doğum Yılı : 10/01/92
Rep Seviyem Rep Seviyem : 209
Rep Puanım Rep Puanım : 7801
Nasılım Nasılım : PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ? Capkin10
Nerden Nerden : buldun sen bakiim?
Lakap Lakap : Sanane Lan
Takım Takım : 1dir1 YerinDİBİNE Gİ
Kayıt tarihim Kayıt tarihim : 09/07/09

MesajKonu: Geri: PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ?   PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ? EmptySalı Şub. 23 2010, 00:49

Sağol
http://www.ben10turkey.yetkinforum.biz
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ?   PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ? EmptyPerş. Tem. 29 2010, 18:43

Önemli Değil
UcHiHa-ZuKo
Yönetici
Yönetici
UcHiHa-ZuKo

Uyarı Uyarı : Uyarısız
Yaşım Yaşım : 25
Adım Adım : _-ÖmeR-_
Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 407
Doğum Yılı Doğum Yılı : 30/05/98
Rep Seviyem Rep Seviyem : 15
Rep Puanım Rep Puanım : 1413
Nasılım Nasılım : PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ? Komik10
Nerden Nerden : antalya
Lakap Lakap : -
Takım Takım : BeŞiKTaş
Kayıt tarihim Kayıt tarihim : 09/06/10

MesajKonu: Geri: PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ?   PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ? EmptyPerş. Tem. 29 2010, 21:08

yapmaya çalısıyom saol gülücük
ama alnıtı demi gülücük
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ?   PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ? EmptyCuma Tem. 30 2010, 04:37

Alıntı dur yazim

PhotoShop İLe UserBar NasıL YapıLır ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-